Despre Noi
SC TRANS POLOSAM SRL, este o companie de turism si transporturi de persoane, infiintata in anul 1993, care de-a lungul anilor si-a demonstrat competenta, seriozitatea, si calitatea serviciilor.
Cu o vechime de peste 10 ani, firma noastra isi propune sa asigure maximul de confort clientiilor in vederea asigurarii unei colaborarii de durata. Seriozitatea si promtitudinea cu care raspundem solicitarilor dumneavoastra reprezinta cartea de vizita a firmei.
Incepand cu anul 2003, echipa Trans - Polosam asigura calatorilor sai un transport sigur, confortabil si civilizat cu autocare noi, elegante, utilate modern atat pentru cursele judetene/interjudetene cat si pentru circuite turistice in tara si strainatate, bussines transport, team-building, transferuri aeroport, tur de oras si evenimente speciale.
Tarifele se negociaza în functie de tipul transportului, durata si sezon.
Va multumim pentru alegere si va dorim calatorie placuta.
Călătorii despre noi
Ultimele 200 opinii primite:
|
Deva - Iasi cu 2 zile în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 zile în urmă
|
Super calitativ si rapid |
|
||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 zile în urmă
|
Totul a decurs bine. |
|
||||||||
|
Bacau-Brasov cu 3 zile în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 3 zile în urmă
|
|
|||||||||
|
Brasov-Bacau cu 3 zile în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 4 zile în urmă
|
Totul a mers foarte bine. Am aproape interziat la gara si soferul m-a sunat ca sa verifice ca vin, ceea ce a fost placut. |
|
||||||||
|
Iasi - Deva cu 4 zile în urmă
|
Foarte mulțumit. Recomand! Daniel |
|
||||||||
|
Deva - Iasi cu 4 zile în urmă
|
|
|||||||||
|
Brasov-Bacau cu 4 zile în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 5 zile în urmă
|
|
|||||||||
|
Bacau-Brasov cu 6 zile în urmă
|
Ca intotdeauna, este o placere sa calatoresc cu dvs |
|
||||||||
|
Sibiu - Iasi săptămâna trecută
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi săptămâna trecută
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi săptămâna trecută
|
Calatoria a fost foarte placuta ; soferul a fost extraordinar de amabil - asa ar trebui sa fie toti soferii . |
|
||||||||
|
Iasi - Deva săptămâna trecută
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi săptămâna trecută
|
Super,profesionalism,seriozitate,punctualitatea orarului,o să mai merg cu voi |
|
||||||||
|
Iasi - Deva săptămâna trecută
|
Șoferul a fost absolut impecabil! Politicos, atent, el a condus prudent și eficace Recomand! |
|
||||||||
|
Bacau-Brasov săptămâna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva săptămâna trecută
|
A fost o calatorie placuta , linistita ! Pretul biletului a fost foarte bun în comparatie cu alte firme . Soferul domnul Petru a fost foarte amabil si atent cu toti calatorii . Va multumesc si va recomand cu încredere ! |
|
||||||||
|
Sibiu - Iasi săptămâna trecută
|
Super sofer ! Felicitari !!! |
|
||||||||
|
Iasi - Sibiu săptămâna trecută
|
|
|||||||||
|
Brasov-Bacau săptămâna trecută
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi săptămâna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 săptămâni în urmă
|
Condiții de transport optime,conducator auto f profesional.Cu siguranta voi reveni sa călătoresc cu aceasta firma. |
|
||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 săptămâni în urmă
|
O mică intârziere, dar nu deranjantă. |
|
||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 săptămâni în urmă
|
Personal care se comportă foarte urât. Și nu este prima dată. Lipsa respectului și a bunului simț |
|
||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 săptămâni în urmă
|
Personal deosebit de amabil. Condiții foarte bune de călătorie. |
|
||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Bacau-Brasov cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 săptămâni în urmă
|
Comunicativi, amabili și prompți. |
|
||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 săptămâni în urmă
|
Foarte profesionist. |
|
||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 săptămâni în urmă
|
Microbuz foarte curat si comod, iar domnul sofer de nota 10: amabil, comunicativ, foarte profesionist. |
|
||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 săptămâni în urmă
|
Am nimerit o masina cu spatiu generos pentru picioare...ar fi grozav sa folositi mai multe asemenea masini, la un drum asa lung cele mai mici se simt foarte nasol... |
|
||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Brasov-Bacau cu 2 săptămâni în urmă
|
Călătorie placuta, șofer empatic si răbdător! Voi folosi in continuare serviciile acestei firme. |
|
||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 săptămâni în urmă
|
Intarziere cam mare .. motivată și anunțată! |
|
||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi cu 3 săptămâni în urmă
|
A ajuns în orar perfect. |
|
||||||||
|
Deva - Iasi cu 3 săptămâni în urmă
|
Șoferul e ceva de vis. Politicos, educație, bun simt. Un domn. Merita o mărite de salar. |
|
||||||||
|
Bacau-Brasov cu 3 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 3 săptămâni în urmă
|
Un domn șofer f cumsecade,s a încadrat în grafic,a condus cu prudență. Vehicul nou ,curat,am putut să încarc telefonul. Dacă voi mai avea nevoie,voi mai călători cu dânșii |
|
||||||||
|
Deva - Iasi cu 3 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 3 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 3 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 3 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 4 săptămâni în urmă
|
Șofer f. amabil, 30 min intarziere! |
|
||||||||
|
Deva - Iasi cu 4 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 4 săptămâni în urmă
|
Petru e un om deosebit! |
|
||||||||
|
Bacau-Brasov luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva luna trecută
|
Pentru o cursa atat de lunga, ar merge un autocar mai mare. Midi-bus-ul e cam inghesuit. |
|
||||||||
|
Sibiu - Iasi luna trecută
|
Am stat pe un scaun tamburel până la Roman în loc să stau pe scaun cu loc! Cu totul dezamagit |
|
||||||||
|
Bacau-Brasov luna trecută
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi luna trecută
|
Soferul super profesionist. |
|
||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
Au plecat din Deva mai repede cu 20 de minute și m-au lăsat în gara, mi se pare dezamăgitor ca a trebuit sa plătesc bilet și ei sa faca ce vor chiar dacă plecarea era clar la 6, călătoresc pentru munca dacă nu gaseam alta varianta sa ajung acolo erau șanse sa îmi pierd jobul și totuși biletul a rămas plătit chiar dacă nu a fost vina mea. |
|
||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Brasov-Bacau luna trecută
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
Servicii de calitate,in siguranta,la timp,foarte mulțumită. |
|
||||||||
|
Brasov-Bacau luna trecută
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva luna trecută
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi luna trecută
|
Excelent |
|
||||||||
|
Brasov-Bacau luna trecută
|
Conditii f bune |
|
||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu luna trecută
|
Călătoria a fost excelenta,domnul șofer s a prezentat înainte de a porni la drum ,si a intrebat daca avem nevoie de ceva. Microbuzul este foarte curat si dotat cu aer condiționat. Felicitari pt asa servicii de calitate. Nota 10 pt domnul șofer Petru. Lily&David Trehet |
|
||||||||
|
Bacau-Brasov luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu luna trecută
|
Am călătorit în condiții de lux, fără aglomerație. Cel mai drăguț și atent șofer dintre toți. Bravo, Polosam! |
|
||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Brasov-Bacau luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu luna trecută
|
Am fost impresionata de curatenia din microbuz, a fost spatios, nou, si soferul foarte amabil si atent la confortul pasagerilor. |
|
||||||||
|
Iasi - Deva luna trecută
|
Șoferul a fost foarte bun, microbuz ok, a ajuns la timp la Sibiu. |
|
||||||||
|
Iasi - Sibiu luna trecută
|
Să întârziat cu o oră. |
|
||||||||
|
Sibiu - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Bacau-Brasov luna trecută
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Bacau-Brasov luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu luna trecută
|
|
|||||||||
|
Brasov-Bacau luna trecută
|
Am avut două călătorii dus-întors cu aceeași firmă, dar cu șoferi diferiți. În ambele curse, aceștia au condus în siguranță și au adaptat viteza la condițiile de drum, fiind atenți și la nevoile pasagerilor. Deși am rău de mașină de obicei, de data aceasta nu am avut deloc probleme, ceea ce spune multe despre stilul lor de condus. Inițial am avut mici rețineri din cauza unor recenzii negative, dar mă bucur că am ales această firmă. M-am simțit în siguranță, iar asta contează cel mai mult. |
|
||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
Super ,o sa revin secate ori am ocazia |
|
||||||||
|
Iasi - Deva luna trecută
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
Cursa a plecat cu 15 minute mai repede.Deși am ajuns cu 10 minute înainte de ora de plecare microbuzul plecase.A trebuit să iau un taxi să-l ajung din urmă,cost suplimentar. În rest ok. |
|
||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva luna trecută
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi luna trecută
|
Șoferul chel, mai bronzat, cu cercel in ureche, este un pericol total. Conduce foarte agresiv și pune frane bruște, ți se întoarce stoamcul pe dos. Își scoate centura peste cap, 80% din timp așa a mers. Vorbește la telefon non stop, fara a avea o casca specială, sa stea cu mâinile pe volan. Se uita pe tiktok in timp ce conduce, o dată se uita pe telefon, o dată la drum. Bonus, nu a mers ac-ul, a stat cu un geam crăpat, erau 27° in mașină. Inuman |
|
||||||||
|
Iasi - Sibiu luna trecută
|
O călătorie liniștită, comodă, cu respectarea programului, cu un șofer priceput în arta șofatului, politicos, binevoitor și educat, mașina foarte curată și aerisită. |
|
||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
Felicitări! Conducătorul auto a fost civilizat și profesionist. Apreciez serviciile firmei dvs. |
|
||||||||
|
Sibiu - Iasi luna trecută
|
Șofer foarte politicos, condiții ideale de călătorie |
|
||||||||
|
Iasi - Deva luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva luna trecută
|
|
|||||||||
|
Bacau-Brasov luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva luna trecută
|
Vă mulțumesc pentru înțelegere și amabilitatea dumneavoastră. Am mai calatorit cu dumneavoastră în trecut și de fiecare dată a fost o plăcere. Sunteți o companie serioasa și o recomand. |
|
||||||||
|
Sibiu - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Bacau-Brasov luna trecută
|
O.K. |
|
||||||||
|
Brasov-Bacau luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu luna trecută
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva luna trecută
|
Autobuzul a avut întârziere mai mult de 30 de minute și am pierdut legătură, a trebuit sa,astept o ora jumate sa pot ajunge la destinatie |
|
||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva luna trecută
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva luna trecută
|
Super |
|
||||||||
|
Deva - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi luna trecută
|
|
|||||||||
|
Bacau-Brasov luna trecută
|
|
|||||||||
|
Brasov-Bacau cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 luni în urmă
|
Domnul Ion a fost foarte amabil. |
|
||||||||
|
Brasov-Bacau cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 luni în urmă
|
Nu este confortabil având în vedere că este o cursă lungă. Aer condiționat nu a fost. |
|
||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 luni în urmă
|
Deşi cursa era programată să plece din Autogara Bacău la ora 12.30, conform rezervării, a ajuns şi plecat din Autogara Bacău la ora 13.20, fară o informare prealabila de întârziere. Şoferul cursei o stea. Nu este prima dată când întâzie această cursă. Nu recomand cursa cu Polosam. Serviciul de rezervare prin Bileteria a fost bun. |
|
||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 luni în urmă
|
1) S-a facut plata dubla. Am apreciat modalitatea prin care s-a raspuns si rezolvat situtia. 2) La dus ( Onesti -Brasov) , un conducator auto de nota 10. Bravo! Civilizat in comunicare si comportament. 3) La intoarcere ( Brasov-Onesti, azi 15.04.2026, ora 13,15 din Brasov) , un conducator auto : lipsit de amabilitate. Arogant. In timpul mersului, pe serpentine, a stat numai pe tableta sau mobil ( nu stiu ce avea acolo). Pericol. 4) Apreciez rezervarea prin BILETERIA: |
|
||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 luni în urmă
|
Am sunat la dispecerat să întreb cand ajunge mașina la Bacău că deja trecuse 10 minute de când trebuia să ajungă și persoana care a răspuns mi-a vorbit foarte urat și nici nu mi-a dat niciun răspuns concret,când o să zboare porcul o să mai rezerv la polsam |
|
||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
Acceptabil, siferul ar trebui sa invete sa respecte calatori , sa puna caldura in diminetile racoroase si multe altele. Cealalta firma cu care am calatorit pe aceasta ruta se ridica la standarde europene |
|
||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Bacau-Brasov cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Bacau-Brasov cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 luni în urmă
|
Personal serviabil, profesionisti, călătorie fără emoții, cu respectarea stricta a regulilor de circulație. Va mulțumesc! |
|
||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
Cele mai bune servicii ,soferii sunt atenti la nevoile calatorilor.Multumesc |
|
||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 luni în urmă
|
Cursa spre Brasov a intarziat 35 minute. Clientii NU au fost instiintati, a trebuit sa sunam de nenumarate ori sa aflam detalii de ce se intarzie. Loc in portbagaj nu era mai deloc de la Bacau. Erau multe pachete trimise de alti oameni ce nu erau pasageri in acest microbuz, sau pasagerii aveau multe bagaje ( chiar si 5-6 bagaje mari) si evident ca pentru un midibus nu era suficient de incapator pentru asa ceva. Chiar daca era in intarziere, pauza de masa de 30minute, a fost respectata cu sfințenie. Chiar erau necesare 30min pauza daca eram in intarziere deja 30min? Bine ca a fost bilet la reducere… |
|
||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Brasov-Bacau cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Bacau-Brasov cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 luni în urmă
|
Statia autobuz Voila nesemnalizata in mod corespunzator. |
|
||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 luni în urmă
|
Plăcut, comod și conform graficului. Voi apela și altădată la serviciile Polosam SRL |
|
||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 luni în urmă
|
poate ar trebui sa se tina cont de cei care au deja platite biletele online la urcarea in microbuz ,iar persoanele care fac scandal sa nu fie admise chiar daca au rezervare |
|
||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Bacau-Brasov cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Brasov-Bacau cu 2 luni în urmă
|
Desi drumul a fost doar Putin peste 3 ore o pauza de 15 minute ar fi buna, cafea, tigara, baie dar 98% totul a fost perfect ! |
|
||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Deva - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Brasov-Bacau cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Iasi - Deva cu 2 luni în urmă
|
Civilizat. |
|
||||||||
|
Iasi - Sibiu cu 2 luni în urmă
|
Mașina foarte curata și personal politicos și bine pregătit |
|
||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
Sibiu - Iasi cu 2 luni în urmă
|
|


